2015-2016

Liga II (loc 8/ 4 play-out)

Veniri: Niczuly Roland, Cândea Rareș, Butean Mihai, Schieb Marvin, Tarcea Cătălin, Cocină Daniel, Crișan Radu, Hâmpea Darius, Popescu Cosmin, Norbert Janos, Kerestesz Robert, Dulca Alex, Berci Dan, Bolboașă Mirel, Șandru Bogdan, Voineag Andrei, Dan Alexandru, Ciobanu Cristian, Târnovan Alexandru, Moruțan Olimpiu, Turcak Boris, Vojtus Jakub, Erdei Carlos, Zdroba Dan, Pop Alexandru, Grecu Nicușor, Hațiegan Andrei, Chifu Cristian, Irimie Darius, Pintea Adrian, Vlăduț Vlad,

Lotul de jucători

Portari

Niczully Roland (18-0), Bolboașă Mirel (10-0), Grecu Nicușor (6-0)

Fundași

Ciupe Raul (11-2), Dulap Răzvan (5-0), Mutu Alin (9-0), Cordoș Florin (28-1), Coc Cornel (4-0), Butean Mihai (29-0), Crișan Radu (27-2), Hâmpea Darius (19-1), Berci Dan (7-0), Șandru Bogdan (5-0), Voineag Andrei (1-0), Irimie Darius (1-0)

Mijlocași

Kovacs Lorant (7-0), Calcan Andreias (14-1), Ursu Octavian (26-8), Greu Răzvan (26-3), Boboc Robert (30-1), Cândea Rareș (20-0), Popescu Patrick (15-0), Schieb Marvin (18-1), Tarcea Cătălin (9-1), Popescu Cosmin (13-1), Janos Norbert (5-1), Kerestesz Robert (4-0), Dulca Alex (3-0), Dan Alexandru (5-1), Ciobanu Cristian (6-0), Moruțan Olimpiu (15-1), Turcak Boris (13-3), Erdei Carlos (9-0), Hațiegan Andrei (2-0), Chifu Cristian (1-0), Vlad Vlăduț (1-1)

Atacanți

Cocină Daniel (11-0), Târnovan Alexandru (8-0), Vojtus Jakub (13-5), Zdroba Dan (9-1), Pop Alexandru (2-0), Pintea Adrian (1-0)

Rezultate

#DataC.R.AdversarA/
D
Scor
(U-adv)
129.08.2015Chindia TargovisteD1 – 0
205.09.2015UTA AradA0 – 1
309.09.2015QCS OsorheiD3 – 1
412.09.2015Unirea TarlungeniA0 – 1
519.09.2015Gaz Metan MediasD0 – 1
624.09.2015QSteaua BucurestiA0 – 1
727.09.2015Soimii PancotaA0 – 1
803.10.2015CS MioveniD1 – 0
906.10.2015Olimpia Satu MareA1 – 2
1010.10.2015CSM Ramnicu ValceaD1 – 2
1117.10.2015FC BrasovA0 – 0
1224.10.2015FC Baia MareD1 – 0
1331.10.2015CaransebesA4 – 1
1407.11.2015Sportul SnagovD1 – 0
1511.11.2015FC BihorA2 – 0
1614.11.2015Chindia TargovisteA2 – 1
1722.11.2015UTA AradD0 – 1
1825.11.2015Unirea TarlungeniA0 – 0
1928.11.2015Gaz Metan MediasD0 – 1
2005.12.2015Soimii PancotaD3 – 1
2127.02.2016CS MioveniA0 – 0
2205.03.2016Olimpia Satu MareD3 – 2
2309.03.2016CSM Ramnicu ValceaA1 – 1
2413.03.2016FC BrasovD0 – 0
2519.03.2016FC Baia MareA1 – 0
2623.03.2016CaransebesD3 – 0
2726.03.2016Sportul SnagovA2 – 0
2802.04.2016FC BihorD3 – 0
2909.04.2016Unirea TarlungeniA0 – 0
3016.04.2016Olimpia Satu MareD1 – 3
3123.04.2016Soimii PancotaA1 – 2
3230.04.2016Sportul SnagovA2 – 0
3311.05.2016CSM Ramnicu ValceaD1 – 1
3414.05.2016CSM Ramnicu ValceaA2 – 1
3516.05.2016Sportul SnagovD2 – 1
3621.05.2016Soimii PancotaD0 – 1
3728.05.2016Olimpia Satu MareA1 – 1
3804.06.2016Unirea TarlungeniD1 – 3
UTA- ”U” Cluj -intrarea echipelor pe teren

Clasament

#Echipamveîgp
1Gaz Metan Medias26165537-1853
2Chindia Targoviste26164648-1852
3UTA Arad26156548-2851
4FC Baia Mare16137633-1546
5FC Brasov26129548-2445
6CS Mioveni26136740-1845
7CSM Ramnicu Valcea26128639-2344
8Universitatea Cluj26135830-1544
9Soimii Pancota2698930-2935
10Olimpia Satu Mare26961135-3633
11Unirea Tarlungeni26591226-3424
12FC Bihor Oradea25412019-5813
13CSM Resita26312218-74-5
14FC Caransebes25312111-63-78
CSM Resita a fost penalizata cu 12 puncte din cauza litigiilor pierdute cu fosti sai jucatori
FC Caransebes a fost penalizata cu 88 de puncte din cauza litigiilor pierdute cu fosti sai jucatori
FC Bihor s-a desfiintat si a pierdut toate meciurile cu 3-0

Clasament Play- Out

#Echipamveîgp
1CSM Ramnicu Valcea1052315-935
2Soimii Pancota1061312-1232
3Olimpia Satu Mare1063117-932
4Universitatea Cluj (R)1033411-1328
5Unirea Tarlungeni (R)1042320-1223
6CSM Resita (R)100193-23-10
Locurile: 4,5,6 retrogradează