2005-2006

Divizia B (loc 3)

Veniri: Ungurușan Bogdan, Csik Tiberiu, Văscan Dan, Villand Robert, Suciu Ovidiu, Mihu Lucian, Diță Marius, Dobrău Tudor, Găldeanu Dan, Iodi Sorin, Șomcherechi Dănuț, Tâlvan Ovidiu, Moldovan Claudiu, Sântejudean Viorel.

Lotul de jucători

Portari

Szolomayer Emil (22-0), Fărcaș Bogdan (0-0), Suciu Ovidiu (7-0)

Fundași

Aldea Ciurar Cosmin (12-1), Suller Marius (15-0), Csik Tiberiu (23-0), Diță Marius (4-0), Dobrău Tudor (3-0), Șomcherechi Dănuț (13-0), Damian Răzvan (12-1), Iodi Sorin (9-0), Tâlvan Ovidiu (13-0), Szilagyi Zsolt (3-1), Ungurușan Bogdan (23-1), Țârlea Răzvan (12-0), Șerban Sergiu (0-0), Cordoș Andrei (0-0)

Mijlocași

Giurgiu Gabriel (27-4), Soporan Rareș (12-1), Găldean Dan (10-2), Mureșan Andrei (27-6), Dolha Bogdan (9-0), Văscan Dan (5-1), Buș Laurențiu (24-4), Villand Robert (9-0), Mihu Lucian (9-0), Moldovan Claudiu Nicolae (8-0), Grigoroșcuță Cristian (0-0)

Atacanți

Goga Dorin (20-9), Borza Adrian (3-1), Jula Gabriel Emil (27-7), Popescu Marius (14-0), Sântejudean Viorel (3-0), Szekely Janos (27-8)

Antrenori

Grozavu Leo (etapele 1- 26)

Dican Francisc (etapele 27-28)

Rezultate

#DataC.R.AdversarA/
D
Scor
(U-adv)
120.08.2005CSM ResitaA2 – 1
227.08.2005Armatura ZalauD3 – 0
331.08.2005QUnirea DejD0 – 3
403.09.2005Unirea DejA0 – 0
510.09.2005Cfr TimisoaraD3 – 0
617.09.2005Unirea Sannicolau MareA3 – 0
724.09.2005Olimpia Satu MareD0 – 1
801.10.2005Gloria II BistritaD1 – 0
908.10.2005Unirea Alba IuliaA0 – 0
1015.10.2005Minerul LupeniD0 – 0
1122.10.2005UTA AradA1 – 0
1229.10.2005Corvinul HunedoaraD3 – 1
1305.11.2005Industria Sarmei C.T.A2 – 2
1412.11.2005Liberty SalontaD0 – 0
1519.11.2005Gaz Metan MediasA0 – 0
1626.11.2005FC BihorD2 – 3
1711.03.2006CSM ResitaD0 – 1
1825.03.2006Armatura Zalau (exclusa)
1901.04.2006Unirea DejD1 – 0
2008.04.2006Cfr TimisoaraA4 – 1
2112.04.2006Unirea Sannicolau MareD2 – 1
2215.04.2006Olimpia Satu MareA0 – 0
2322.04.2006Gloria II BistritaA2 – 0
2429.04.2006Unirea Alba IuliaD0 – 1
2506.05.2006Minerul Lupeni A3 – 1
2610.05.2006UTA AradD3 – 1
2713.05.2006Corvinul HunedoaraA0 – 0
2820.05.2006Industria Sarmei C.T.D0 – 0
2924.05.2006Liberty SalontaA4 – 0
3027.05.2006Gaz Metan MediasD4 – 0
3103.06.2006FC BihorA3 – 2

Clasament

#Echipamveîgp
1Liberty Oradea28177437-1658
2FC Bihor Oradea 28174753-2755
3Universitatea Cluj28159444-1654
4Gaz Metan Medias28156738-2151
5FCM Resita281171026-2940
6Corvinul Hunedoara281081033-3538
7Cfr Timisoara281061233-4036
8Gloria 2 Bistrita281061225-3436
9Industria Sarmei Campia T.288101030-2934
10Minerul Lupeni28971226-3134
11Olimpia Satu Mare28951424-3632
12Unirea Dej28951429-3732
13Unirea Alba Iulia286101221-3128
14UTA Arad28691325-3527
15Unirea Sannicolau Mare28651721-4823
16Armatura Zalau000000
Liberty Salonta a vandut clubului UTA Arad locul in prima divizie, astfelLiberty Salonta a retrogradat in liga 3 si UTA a promovat
Armatura Zalau s-a retras din campionat si rezultatele i-au fost anulate