1982-1983

Divizia B (loc 3)

Veniri: Neamțu Marian, Feșnic Mircea, Stoica Aurel, Cațaroș Gheorghe, Fâșic Cornel, Vladu Ovidiu, Vădana Sorin, Trâmbițaș Emil, Musznay Zsolt, Meszaros Zsolt.

Rând de sus: Poraczky, Feșnic, Fâșic, Boeru, Bucur, Neamțu, Suciu, Pop Florin, mijloc: Vladu, Titi Ardeleanu, Gh Vasile, jos: Ciocan, Bagiu, Vădana, Iosif Mureșan, Cațaros, Stoica.

Lotul de jucători

Portari

Vasile Gheorghe (23-0), Vladu Ovidiu (11-0)

Fundași

Mihai Liviu (18-1), Neamțu Marian (34-0), Ciocan Ion (34-1), Bagiu Sorin (21-0), Mureșan Iosif (19-1), Blaga Vasile (2-0)

Mijlocași

Pop Florin (20-3), Stoica Aurel (34-8), Poraczky Tiberiu (33-2), Bucur Nicolae (32-14), Meszaros Alpar (2-0), Feșnic Mircea (13-3), Zsolt Musznay (4-0), Trâmbițaș Emil (2-0)

Atacanți

Dobrotă Ionel (16-2), Cațaroș Gheorghe (33-3), Fâșic Cornel (31-9), Suciu Alexandru (30-8), Boeru Dan (22-4), Vădana Sorin (2-0)

Antrenori

Angelo Niculescu & Ardeleanu Constantin (etapele 1-19)

Ardeleanu Constantin & Uifăleanu Alexa (etapele 20-34) consilier Niculescu Angelo

Rezultate

#DataC.R.AdversarA/
D
Scor
(U-adv)
1Cfr Timisoara0 – 0
201.09.1982FC Baia Mare3 – 0
329.08.1982Somesul Satu Mare0 – 1
405.09.1982UMT TimisoaraA2 – 0
512.09.1982UTA Arad2 – 0
619.09.1982Infratirea Oradea5- 0
726.09.1982CSM Resita0 – 2
803.10.1982Rapid Arad8 – 1
910.10.1982Minerul Cavnic2 – 0
1017.10.1982Industria Sarmei C.T.D0 – 1
1124.10.1982Strungul AradD1 – 3
1231.10.1982Metalurgistul CugirA2 – 0
1307.11.1982Aurul BradD0 – 0
1414.11.1982Olimpia Satu MareA3 – 0
1518.11.1982QMuresul LudusD2 – 1
1621.11.1982Armatura ZalauD0 – 2
1728.11.1982CIL Sighetu MarmatieiD1 – 0
1805.12.1982Gloria Resita5 – 0
1923.02.1983FC ArgesA0 – 3
2013.03.1983Cfr Timisoara2 – 1
2129.03.1983FC Baia Mare1 – 3
2227.03.1983Somesul Satu Mare1 – 0
2303.04.1983UMT Timisoara2 – 1
2410.04.1983UTA Arad1 – 0
2517.04.1983Infratirea Oradea0 – 1
2624.04.1983CSM Resita1 – 0
2702.05.1983Rapid Arad0 – 1
2808.05.1983Minerul Cavnic0 – 1
2915.05.1983Industria Sarmei C.T.A2 – 0
3022.05.1983Strungul AradA5- 0
3129.05.1983Metalurgistul CugirD2 – 2
3205.06.1983Aurul BradA0 – 1
3312.06.1983Olimpia Satu MareD0 – 1
3419.06.1983Armatura Zalau A2 – 0
3526.06.1983CIL Sighetu Marmatiei A7 – 1
3629.06.1983Gloria Resita1 – 3
Q- meci de Cupa Romaniei

Clasament

#Echipamveîgp
1FC Baia Mare (P)34215883-2947
2UTA Arad34187965-2643
3Universitatea Cluj341931261-2641
4Industria Sarmei C.T.341731453-4137
5Armatura Zalau341811541-6237
6Minerul Cavnic341721568-4836
7CSM Resita341721549-4136
8Olimpia Satu Mare341551460-5335
9Rapid Arad341541554-5434
10Gloria Resita341541543-6634
11Aurul Brad341451545-4633
12Somesul Satu Mare341531653-6333
13Metalurgistul Cugir341451544-6033
14Cfr Timisoara341351651-5231
15CIL Sighetu Marmatiei (R)341431753-5631
16UMT Timisoara (R)341151841-6527
17Strungul Arad (R)341042030-6324
18Infratirea Oradea (R)34842227-7020