1991-1992

Divizia B (loc 1)

Veniri: Ion Gigi, Baci Simion, Buliga Vasile, Sălăgean Claudiu, Ilea Nicolae, Apachiței Neculai.

Lotul de jucători

Portari

Colceag Sorin (32-0), Iasko Zoltan (2-0)

Fundași

Gherman Stelian (33-4), Falub Adrian (34-4), Jenei Francisc (32-1), Pojar Cristinel (19-4), Baci Simion (7-0)

Mijlocași

Năstruț Liviu (13-0), Gigi Ion (30-6), Dican Francisc (29-9), Sabo Radu (21-5), Buliga Relu (26-2), Călin (23-5)

Atacanți

Dobrotă Ionel (21-2), Popescu Marius (32-7), Tămaș Valerius (29-11), Sălăgean Claudiu (2-0), Ilea Nicolae (28-16), Apachiței Neculai (11-5)

Antrenori

Sdrobiș Ioan & Uifăleanu Alexa

Rezultate

#DataC.R.AdversarA/
D
Scor
(U-adv)
124.08.1991Olimpia Satu MareD1 – 0
231.08.1991cfrA1 – 0
307.09.1991Chimica TarnaveniD2 – 0
414.09.1991Minerul CavnicA4 – 0
521.09.1991Politehnica IasiD2 – 2
628.09.1991Relonul SavinestiA6 – 0
705.10.1991ICIM BrasovD2 – 0
812.10.1991CSM SuceavaA1 – 0
919.10.1991Foresta FalticeniD4 – 0
1023.10.1991Armatura ZalauA3 – 0
1126.10.1991Aerostar BacauA1 – 0
1202.11.1991CSM BorzestiD1 – 1
1306.11.1991QMetalul AiudD2 – 2
1409.11.1991FC Maramures B.M.A0 – 0
1516.11.1991Ceahlaul Piatra NeamtD3 – 1
1623.11.1991Tractorul BrasovA3 – 0
1730.11.1991Metrom BrasovD2 – 0
1807.12.1991Electromures Tg. MuresA9 – 0
19Olimpia Satu MareA3 – 0
20cfrD2 – 1
21Chimica TarnaveniA1 – 0
22Minerul Cavnic D2 – 0
2304.04.1992Politehnica IasiA3 – 0
24Relonul SavinestiD0 – 0
2518.04.1992ICIM BrasovA4 – 0
2622.04.1992CSM SuceavaD0 – 0
2725.04.1992Foresta FalticeniA4 – 0
2802.05.1992Armatura ZalauD1 – 0
29Aerostar BacauD3 – 0
3016.05.1992CSM BorzestiA8 – 0
31FC Maramures B.M.D1 – 1
32Ceahlaul Piatra NeamtA3 – 1
3306.06.1992Tractorul BrasovD2 – 1
3415.06.1992Metrom BrasovA2 – 0
3521.06.1992Electromures Tg. M.D5 – 1
Q- meci din Cupa Romaniei

Clasament

#Echipamveîgp
1Universitatea Cluj34267182-1057
2Maramures Baia Mare34226675-2650
3Ceahlaul Piatra Neamt34215870-3447
4Metrom Brasov341651357-3837
5Tractorul Brasov341651358-4737
6CSM Suceava341571244-4537
7cfr341551465-5235
8Politehnica Iasi341391241-3535
9Olimpia Satu Mare341551449-4635
10ICIM Brasov341471343-5335
11Foresta Falticeni341461445-4234
12Armatura Zalau341291354-5333
13Chimica Tarnaveni (R)341181542-5130
14Electromures Tg. M. (R)341061838-5426
15Minerul Cavnic (R)341061836-6426
16Aripile Bacau (R)34942148-8222
17Relonul Savinesti (R)34842233-7920
18CSM Borzesti (R)342102217-8614