2008-2009

Liga II (loc 14)

Veniri: Șuteu Ionuț, Marincău Raul, Robson Luz Bandeira, Matiș Lucian, Ionescu Adrian, Guda Stere, Munteanu Dorinel, Fărcuță Răzvan, Iuhas Cosmin, Costaș Bogdan, Sanda Paul, Feneșan Răzvan.

Lotul de jucători

Portari

Merlier Pieter (6-0), Fărcaș Bogdan (26-0), Costaș Bogdan (1-0), Moldovan Călin (1-0)

Fundași

Suller Marius (23-0), Ungurușan Bogdan (30-1), Marincău Raul (20-0), Cordoș Andrei (22-2), Szilagyi Zsolt (24-2), Sărmășan Ovidiu (4-0), Jovanovic Milan (5-0), Fărcuță Răzvan (1-0), Juhas Sorin (13-0)

Mijlocași

Buș Laurențiu (28-6), Soporan Rareș (25-2), Borza Adrian (25-3), Văscan Dan (17-0), Dolha Bogdan (21-2), Matiș Lucian (8-1), Țene Paul (8-1), Ionescu Adrian (27-2), Munteanu Dorinel (3-0), Bundea Zeno (19-2), Edvan do Nascimento (3-0), Feneșan Răzvan (1- 0)

Atacanți

Băd Flavius (26-8), Suciu Ciprian (16-0), Robson Luiz Bandeira (7-0), Budean Petru (15-1), Guda Stere (5-0), Sanda Paul (1-0), Șuteu Ionuț (19-2), Sântejudean Viorel (12-1)

Antrenori

Meszaros Alpar (etapa 1)

Popescu Marius (etapa 2)

Munteanu Dorinel (etapele 3- 11)

Mihali Gheorghe (etapele 12- 25)

Popescu Marius (etapa 26)

Munteanu Dorinel (etapele 27-34)

Rezultate

#DataC.R.AdversarA/
D
Scor
(U-adv)
116.08.2008Drobeta Turnu SeverinA1 – 2
225.08.2008UTA AradD1- 2
330.08.2008International Curtea de ArgesD2 – 1
407.09.2008Liberty OradeaA1 – 1
513.09.2008ACU AradD2 – 0
6QIndustria Sarmei C.T.D1 – 0
720.09.2008Unirea Alba IuliaA1 – 0
8QSilvana Simleul SilvanieiD1 – 1*
927.09.2008Ramnicu ValceaD1 – 2
1004.10.2008Cfr TimisoaraA0 – 4
1111.10.2008Dacia MioveniD0 – 1
1214.10.2008***A3 – 3**
1318.10.2008Targu MuresA2 – 1
1425.10.2008Minerul LupeniD2 – 0
1529.10.2008FCM TargovisteA0 – 0
1601.11.2008Ariesul TurdaD0 – 0
1708.11.2008FC BihorA1 – 1
1815.11.2008Jiul PetrosaniD0 – 0
1922.11.2008Muresul DevaA0 – 0
2029.11.2008Industria Sarmei C.T.D2 – 0
2128.02.2009Drobeta Turnu SeverinD1 – 1
2208.03.2009UTA AradA4 – 0
2314.03.2009International Curtea de ArgesA1 – 3
2421.03.2009Liberty OradeaD0 – 2
2528.03.2009ACU AradA1 – 3
2604.04.2009Unirea Alba IuliaD1 – 1
2711.04.2009Ramnicu ValceaA 1 – 1
2818.04.2009Cfr TimisoaraD1 – 2
2925.04.2009Dacia MioveniA3 – 0
3002.05.2009Targu MuresD0 – 1
3106.05.2009Minerul Lupeni A0 – 0
3209.05.2009FCM TargovisteD2 – 0
3316.05.2009Ariesul TurdaA0 – 0
3423.05.2009FC BihorD2 – 0
3530.05.2009Jiul PetrosaniA1 – 1
3606.06.2009Muresul DevaD0 – 3
37Industria Sarmei C.T.A3 – 0

Clasament

#Echipamveîgp
1Unirea Alba Iulia34209558-2869
2International Curtea de Arges34197861-4064
3ASA targu Mures34169954-2757
4CSM Ramnicu Valcea341591052-3754
5Drobeta Turnu Severin341591048-4354
6Liberty Salonta341491138-2851
7CS Mioveni341561345-4051
8Minerul Lupeni341461441-4348
9UTA Arad341114932-3547
10Jiul Petrosani3411131046-3646
11FC Bihor341371444-4946
12Muresul Deva341361544-5145
13Ariesul Turda3410141030-2944
14Universitatea Cluj3411121137-3343
15ACU Arad341181545-5141
16Cfr Timisoara341091541-6039
17FCM Targoviste345111823-5326
18Industria Sarmei Campia T.34322922-7811
Universitatea Cluj penalizata cu 2 puncte