Universitatea Cluj- Comuna Recea 3-1 (0-1)

AMICAL

Victorie în primul meci-test al verii. Echipa noastră a disputat, astăzi (22.07.2020), la Baza Sportivă “Clujana”, primul “amical” al verii, împotriva formaţiei din Liga a III-a ACS Fotbal Comuna Recea. La pauză, maramureșenii au condus cu 1-0, dar “studenţii” au revenit în partea a doua şi s-au impus cu scorul de 3-1. “U” (prima repriză): Muţiu, Laurențiu Rus, Horj, Telcean, Dican, Taub, Văsălie, Novac, Ștefănescu, Pârvulescu, Goga. “U” (repriza a doua): Gorcea, Inacio, Vomir, Crăciun, Pașcalău, Neciu, Barbu, Negrean, Coman, Gavra, Pop. Au marcat: Gavra (2), Barbu / Brata. Pentru echipa din Maramureş au jucat și foștii jucători ai Universităţii Cluj, Micaș, Balha, Potcoavă, Oltean respectiv Berindea.